Pozwól się pochwalić! Znaczenie opinii w marketingu

Czas świetności klasycznej reklamy z bezpośrednim komunikatem promocyjnym odchodzi powoli mija. Dzisiaj konsumenci stali się znacznie bardziej wymagający, a swoje decyzje zakupowe poprzedzają zwykle gruntownym researchem. Dlatego znaczenie opinii w marketingu nieustannie rośnie.

Popularność busz marketingu nie wzięła się znikąd. Klienci chcą poznać zdanie innych użytkowników na temat danego produktu lub obsługi. Potwierdzają to badania prezentujące współczesny proces zakupowy. Dlaczego właściwie klienci tak chętnie korzystają z recenzji innych? Przede wszystkim w ten sposób unikają ryzyka. Przy różnorodnej ofercie chcemy kupować tylko te produkty, które spełnia nasze oczekiwania. Ponadto poleganie na opiniach pozwala zaoszczędzić wiele cennego czasu oraz uniknąć rozczarowań.

Statystycznie około 80% internautów wierzy w opinie publikowane w sieci. Ma to znaczy wpływ na działanie ludzkiego mózgu, który chętniej jest w stanie zaufać produktom, które polecają innych. Nic, więc dziwnego w tym, że opinie mogą być skutecznym sposobem na zwiększanie sprzedaży w sklepie.

Jak budować marketing opinii?

Przede wszystkim musimy dać internautom miejsce, w którym będą mogli oni pozostawać. Na stronie, w różnego rodzaju porównywarkach oraz systemach oceny jakości sklepu oraz w zakładce Google. Pamiętajmy, że w chwili, w której decydujemy się na poddanie ocenie Klientów, powinniśmy również zainwestować w monitoring sieci. Pozwoli to zapobiegać przejawom hejtu oraz reagować odpowiednio na niezadowolenie. Kryzysy internetowe znacznie łatwiej jest neutralizować posiadając w swojej firmie eRzecznika.

Czy opinie internetowe są ważne?

Recenzje pomagają budować zaufanie, co jest niezwykle ważnym elementem strategii każdego sklepu z sektora ecommerce. Dlatego dobrze prowadzony marketing opinii może być skutecznym elementem skłaniania użytkowników do zakupy. Oczywiście możliwość recenzowania może być również powodem kryzysu online, jednak dobrze zarządzany marketing opinii jest w stanie z takiej sytuacji wyjść bez szwanku i załagodzić każdy ewentualny kryzys.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *