Marketing szeptany w hotelarstwie

Czy warto zdecydować się na marketing szeptany w hotelarstwie? Starając się zwiększyć popularność swojego hotelu i zaprosić do niego jak największą liczbę gości, przedsiębiorstwa wykorzystują wiele sposobów, które pozwolą im zareklamować swój obiekt i tym samym zachęcić potencjalnego klienta do rezerwacji pobytu właśnie w tym miejscu. Branża hotelarska charakteryzuje się bardzo dużą konkurencję na rynku, przez to też wymaga ona dużej ilości nakładu pracy, aby wyróżnić się na tle swojej konkurencji i sprawić, że klient zdecyduje się na wybór właśnie tego miejsca.

Hotele często są wybierane po wcześniejszym czytaniu opinii w Internecie i to właśnie dlatego tak ważne jest, aby firmy zadbały o to, by ich obiekt mógł pochwalić się samymi pozytywnymi opiniami. Marketing szeptany w hotelarstwie jest dobrym sposobem na zwrócenie uwagi swojego potencjalnego klienta, na dany obiekt w nienachalny sposób. Czym jest marketing szeptany i dlaczego warto go wykorzystać?

na czym polega marketing szeptany w hotelarstwie

Marketing szeptany w hotelarstwie – co to tak naprawdę jest?

W dzisiejszych czasach użytkownicy Internetu bardzo mocno zwracają uwagę na opinie i rekomendacje jakie pojawiają się w sieci na temat danego produktu czy usługi. Są oni zdecydowanie bardziej skłonni wierzyć swoim znajomym bądź innym użytkownikom sieci, którzy już wcześniej skorzystali z danego produktu bądź odwiedzili dany hotel, to właśnie pokazuje jak ważne jest zadbanie o swoją pozytywną opinię w świecie online oraz zbudowanie w nim jak najlepszego wizerunku.

Marketing szeptany jest właśnie jednym z takich narzędzi, które charakteryzują się wiarygodnymi komunikatami, które przekazywane są przez innych konsumentów. Marketing szeptany inaczej nazywany buzz marketingiem jest to pojęcie, które opisuje działania podejmowane przez firmy po to, aby wywołać w konsumencie jak najlepsze odczucia i tym samym skłonić go do pozostawienia po sobie pozytywnych rekomendacji i opinii odnośnie produktu, marki bądź usługi. Osoba, która zajmuje się marketingiem szeptanym będzie dążyła do tego, aby konsumenci zaczęli rozmawiać o przedsiębiorstwie i tym samym, aby zrobił się wokół niego szum.

Marketing szeptany w hotelarstwie – jak go zastosować?

Czy można zastosować marketing szeptany w hotelarstwie? Jasne, że tak. Trzeba to robić w sposób umiejętny i zwracać uwagę na pewne kwestie. Niektóre obiekty hotelarskie postanawiają wykorzystać marketing szeptany współpracując z osobami wpływowymi w Internecie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ influencerzy posiadający uznanie w sieci, wokół których gromadzi się zaufana społeczność, mają duży wpływ na decyzje zakupowe podejmowane przez swoich odbiorców. Dobrze sprawdzi się więc zaproszenie takiej osoby do swojego hotelu i pozwolenie jej na spędzenie w nim weekendu, aby następnie ona w zamian podzieliła się swoją reakcją z osobami, które ją obserwują. Dzięki takim działaniom można dotrzeć do szerokiego grona swoich odbiorców i tym samym pozyskać nowych gości.

Marketing szeptany w hotelarstwie pozwala budować pozytywny wizerunek w Internecie i pozyskiwać korzystne dla obiektu opinie. Tak jak na samym początku już zostało to wspomniane w przypadku branży hotelowej są one jednym z najważniejszych czynników wpływających na podjęcie decyzji zakupowej przez konsumenta. Każde przedsiębiorstwo chcące odnieść sukces powinno przykładać do nich dużo uwagi.

co to jest marketing szeptany w hotelarstwie

Zalety marketingu szeptanego

Zalety marketingu szeptanego w pewnym sensie zostało już wspomniane wyżej. Ta forma promocji pozwala uzyskać wiele ciekawych korzyści przedsiębiorstwom, co więcej wcale nie jest to bardzo kosztochłonne działanie. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że działanie to powinno być wykonywane z należytą dokładnością, ponieważ buzz marketing nie wykonywany w odpowiedni sposób może wywołać wiele negatywnych skutków. Nie da się ukryć, że wiele firm chce prowadzić swoją promocję po jak najniższych kosztach, jednak w przypadku marketingu szeptanego takie działanie może wywołać wiele szkód.

Kolejną zaletą tej formy promocji będzie możliwość bezpośredniego kontaktowania się z konsumentami i tym samym możliwość poznania ich i dopasowania do nich swojej oferty. Co więcej marketing szeptany jest nienachalną i naturalną formą reklamy. Bycie autentycznym i kreatywnym w tym przypadku jest kluczowe.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *